Co umí web pro Windows phone?

Název článku měl být původně jiný, ale byl moc dlouhý, nicméně v našem článku se podíváme na to, co lze vše dělat s vašim telefonem na stránkách Microsoft. Tedy pokud to v telefonu dovolíte.

 

Stránky http:/windowsphone.com toho umí docela dost. Někdy vám to pomůže při záchraně dat či hledání telefonu nebo to také může znepříjemnit život zlodějům. Na jednotlivé funkce se nyní podíváme. Ne každý, kdo má telefon s Windows Phone totiž ví, že Microsoft tyto funkce nabízí.

 

Instalace aplikací do vašeho telefonu

Po přihlášení do s vašim Live ID na stránky Windows Phone můžete procházet obsah storu zcela stejně, jako byste si jej prohlíželi v telefonu. Nejenže si obsah můžete prohlížet, ale i Lokalizovat váš telefon a nechat jej prozvonit je pro windows phone hračkourovnou z počítače do telefonu nainstalovat a to stiskem jednoho tlačítka. Aplikace na webu „“kontaktuje váš telefon a požadovanou aplikaci do něj nainstaluje. Velmi užitečná věcička, která urychluje čas  Můžete si také již prohlížet obsah toho, co jste do telefonu nainstalovali a případně aplikace přeinstalovat.

 

Najít můj telefon

Prozvonit zamknout nebo vymazat? Tak tyto volby jsou vám k dispozici. Lokalizace vašeho telefonu je docela rychlá a přesná. Můj telefon byl lokalizován ve správné ulici. Prozvonění se hodí, když nemůžete telefon najít. Telefon zvoní na maximální hlasitost bez ohledu  na nastavení telefonu. Po nalezení vašeho telefonu Microsoft ještě zašle email s informací, že se podařilo telefon najít. Položka zamknout telefon znepřístupní obsah a položka vymazat vymaže komplet obsah telefonu, takže pokud vám jej někdo ukradne můžete jej vymazat a zloděj tak aspoň nebude mít přístup k vašim datům.

 

Zálohujte svá data

Kontakty které v telefonu máte jsou cenné. A proto je dobré si je zálohovat. Stačí se opět připojit na stránky a aplikace si je automaticky uloží na SkyDrive. Toto cloudové úložiště má Historie toho, co jste do telefonu nainstalovali s možností reinstalaceněkolik výhod. Data máte přístupné i bez telefonu. Dále pokud vás telefon prodáte a koupíte jiný s Windows Phone stačí zadat pokyn ke kopírování dat do vašeho telefonu. Samozřejmostí je synchronizace, kdy používáte více zařízení s Windows Phone. V jednom si vytvoříte nový kontakt a ten se vám následně přenese i na další zařízení. Prostě paráda.

 

Vše musíte povolit v telefonu

Mohlo by se vám zdát, že tedy Microsoft vás má pod kontrolou a detailně vás sleduje. No není tomu úplně tak. Abyste mohli využívat tyto funkce musíte si je povolit v telefonu, jinak nebude váš telefon možné dohledat, ani instalovat aplikace na dálku, ani zamknout atd. Ale doporučuji mít službu aktivní, jelikož pokud ji necháte deaktivovanou může se stát, že ztratíte telefon a následně budete litovat, že jste si službu neaktivovali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>