Filmová místa

539ae809-dd53-418b-a729-08f9a8cc6ce3Jakožto milovník filmu a zanícený filmový fanoušek nemůžu nechat bez povšimnutí chytrou českou aplikaci „Filmová místa“, která konečně vznikla vedle platforem pro Android a iOS, tak v platformě pro Windows Phone. Díky této jednoduché aplikaci můžete snadno zjistit, jestli se zrovna nenacházíte v místě, kde se natáčel nějaký slavný český film. Všem filmovým nadšencům tak může aplikace poskytnout příjemné zpestření jakékoli dovolené, procházky, výletu nebo volného času. Víte, co všechno se natáčelo ve vašem okolí? Nyní máte jedinečnou možnost to zjistit. Možná budete překvapeni.

V současné době aplikace Filmová místa obsahuje více než 12 500 lokací z přibližně 2000 českých filmů. Lokace přitom každým dnem přibývají a databáze míst se neustále rozšiřuje. Aplikace vyžaduje snímání vaší polohy, díky čemuž vyhledává filmová místa ve vašem okolí, kterým je přiřazena přesná GPS lokace.  Místa jsou pak následně přehledně zobrazena na mapě nebo v seznamu. Kromě toho aplikace umožňuje zobrazení konkrétních filmových záběrů. Můžete tedy zhodnotit, nakolik se filmový záběr shoduje s místem v jeho současné podobě.

03   02   01

Na rozvoji projektu se mimo vývojářů podílí i sami fanoušci, kteří mohou přidávat aktuální fotografie z filmových míst, díky čemuž můžete hodnotit, nakolik se místo od doby natáčení změnilo.  Aplikace je neustále vyvíjena, a filmoví nadšenci se mohou do budoucna těšit na další zajímavé funkce.

Aplikace je zcela zdarma a stáhnout si jí můžete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>