Galactic Reign – válka o galaxii

Hra Galactic Reign je v podstatě tahová strategie o nadvládu v celé galaxii. Byl jsem moc zvědavý, co Microsoft studio vymyslelo. Nyní po dvoudenním hraní testovací verze si zřejmě koupím verzi plnou, protože je to opravdu dobrá hra. Bohužel má i jeden velký zápor.

Stavějte lodě, flotily

Hru jsem zkoušel v modu pro jednoho hráče. Výhodou je, že vidíte rozpočet a výbavu flotily protivníka tj. jeho počet lodí a jejich výbavu. Váš rozpočet na flotilu se mírně liší a tak Skvělá tahová strategie Galactic Raign pro Windows phonebudete muset improvizovat. Někdy se osvědčí to, že v množství je síla, jindy naopak méně a lepe vybavených lodí znamená více. Když si tvoříte loď máte vždy na výběr z několika druhů zbraní, různých ochranných štítů a mnoho dalších věcí. Po výběru jednotlivých dílů zvolíte počet kusů, které chcete vyrobit. Až si postupně vyrobíte všechny lodě může bitva začít. A zde přichází nejslabší bod celé hry. Souboje jsou graficky velmi vyvedené a jde to až tak daleko, že Microsoft generuje pro každou bitvu nové video na cloudu. Bohužel i přes Wi-Fi s rychlým připojením to neskutečně dlouho trvá. Nestopoval jsem to, ale je to dobrá minuta.

Luxusní grafika, hudební smyčka

Souboje jsou tedy „zfilmované“ přesně dle toho, jakou sílu jste na protivníka nasadili. I grafika menu, lodí, zbraní atd je na velmi vysoké úrovni. Však se také moje Lumia 820 pořádně potí, až mám kolikrát pocit, že procesor musí každou chvíli zamrznout. Z přehřátí. S Skvělá tahová strategie Galactic Raign pro Windows phonehudebním podkladem si dalo Microsoft studio u hry Galactic Reign hodně záležet. Bohužel asi 15 sekundový velice hezký hudební podklad se neustále opakuje a časem mi začal lézt na nervy. To je slabina všech mobilních her, jelikož z důvodu zmenšení hry na možné minimum se prostě více variabilní hudby do hry nevejde. Velká škoda. V tomto směru mají hry na mobil co dohánět.

Hru lze hrát i jako multiplayer, ale nezkoušel jsem. Nicméně hru si můžete stáhnout i pokud máte Windows 8 a tím pádem ji pak už znova nemusíte platit na mobilu a hra se vám uloží přesně v místě kde jste skončili na PC takže v mobilu můžete pokračovat bez problémů dál. Tj. velká výhoda cloudového řešení. Ale odezva a především sestavení bitvy mě odrazují od každé další bitvy.

  • Die App konnte nicht gefunden werden. :-(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>