Nokia Lumia 1020 – 41 megapixelová bomba

Když Nokia použila u svého symbianového modelu Nokia 808 technologii zvanou Pure View a snímač s rozličením 41 MPX vyvolanou to pořádné pozdvižení na poli mobilních telefonů. Právě tato technologie nyní přechází do představené novinky Nokia Lumia 1020 s Windows Phone 8

 

Hlavně fotoaparát

Nokia představila právě dnes v New Yorku žhavou novinku s názvem Nokia Lumia 1020 a jde pravděpodobně o nejlepší fotomobil na světě. Pro vývoj použila technologii známou jako Nová Nokia Lumia 1020 má 41 MPx fotoaparát. Kdo má víc?Pure View, která se objevila v modelu Nokia 808. Nyní je však ještě více vylepšena. Pro fotografování ve formátu 4:3 bude používat Lumia 1020 rozlišení 38 MPx. Celkově má ale Lumia 1020 41 MPX, které dokáže efektivně využít například pro výřezy. Můžete také snímek až 3x přiblížit bez ztráty kvality.

Aplikace, která má na starost ovládání fotoaparátu v této novince se jmenuje Pro Camera a kromě klasických funkcí, které najdete i u jiných výrobců zde můžete například manuálně nastavovat expoziční čas nebo si pohrát s manuálním ostřením. Příjemně budete překvapeni také u videa, kde je Lumia 1020 schopna zachytit zvuk 6x hlasitěji než dříve. Samozřejmostí je nahrávání videa ve Full HD rozlišení. Další věci je přídavný grip, který vám umožní držet telefon při fotografování pohodlněji a také upevnit jej do stativu.

 

Hardware na vysoké úrovni

Nokia Lumia není ale žádné ořezávátko ani po odmyšlení skvělého fotoaparátu, který dělá aspoň tedy na první pohled moc povedené snímky. Uživatel dostane opět nabušený telefon Nokia Lumia 1020 se pyšní objektivem s konstrukcí Carl Zeissv polykarbonátovém těle se 4,5 palcovým displejem AMOLED s HD rozlišením a sklem Gorilla Glass 3, tedy tím nejnovějším a nejpevnějším. Displej bude opět možné ovládat i v rukavicích a také mimo to bude mít speciální úpravu, která bude eliminovat odlesky se slunce. Pod displejem bude tepat dvoujádrový procesor 1,5 GHz a to vše zastřeší 2GB RAM paměť.

Někdo může namítnout, že v době 4 jádrových procesorů se může jednat o slabou výbavu, ale není tomu tak. Pokud jste někdy zkoušeli systém Windows phone 8 tak víte, že skvěle běří i na těchto procesorech a navyšování jader by výkon nezvedlo (už příliš není kam), jen by to zkrátilo životnost baterie. Interní paměti bude pro uživatele připraveno 32GB, bohužel se nedostalo jako to známe u nejvyšších modelů Lumia na slot pro paměťové karty. Ale snad vám bude stačit 7GB na SkyDrive. Je to Lumia,. takže přítomnosti systému Windows Phone 8 se nelze divit, ale my na stránkách o tomto systému ji samozřejmě vítíme.

 

Potěší konektivita i váha

Lumia 920 byla docela těžká. U novinky Lumia 1020 se povedlo hmotnost snížit na přijatelných 158 gramů. Rozměry přístroje jsou 130 × 71 × 10,4 mm. Konektivita potěší integrovanou GPS I Glonass, NFC, Bluetooth 3.0, LTE, USB 2.0. Neduhem bude opět napevno vestavěná baterie. Dobíjení bude možné I bezdrátově, ale dobíjecí kryt a podložku byste asi hledali v balení marně. Bude k dostání v rámci příslušenství, škoda.  Nokia Lumia 1020 bude jistě na nějakou dobu králem fotomobilů. Pokud se nám povede dostat tento stroj do rukou určitě od nás můžete očekávat recenzi a nějaké ty testovací snímky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>