Update pro Windows Phone 8 již brzy

Týden jsem nedobrovolně ctil „rádiové ticho“ a tak jsem vás nedokázal včas informovat o připravovaném updatu pro systém Windows Phone 8. Nyní tuto nedbalost doháním.

Dlouho očekávaný GDR 2

Přeci jen přináší několik nových funkcí i když možná ne úplně zásadních. V každém případě jisté je to, že se nejprve dočkají uživatelé telefonu HTC. Ti už dokonce hlásí první problémy po I telefony Nokia Lumia 820 se již brzy dočkají aktualizace systému Windows Phone 8 na verzi Amberinstalaci tohoto update pro Windows Phone 8. Další bude Samsung a nakonec dorazí update i pro telefony značky Nokia.

No nového?

Tak především Microsoft zpřístupní FM rádio, které v moha telefonech zatím klidně odpočívá a čeká na software, kterým jej bude možné ovládat. Druhou novinkou již ne tak podstatnou je mazání dočasných souborů. Novinka není podstatná z toho důvodu, že většina výrobců již tento problém vyřešila alternativním způsobem. Drobných vylepšení se dočká např Internet Explorer a to především v možnosti přehrání zvuku na stránkách psaných v moderním HTML5 kódu.

Vychytaná Nokia

Důvod, proč update pro telefony Nokia bude dostupný o něco později je snadný. Uživatelé systému Windows phone s finskou značkou mobilních telefonů totiž dostanou s aktualizací, kterou Nokia nazývá Amber mnoho dalších výhod. Tak kupříkladu možnost probudit telefon dvojitým poklepáním na displej – sbohem zamykací tlačítko. U fotoaparátu budete moci jako výchozí aplikaci používat Smart Cam, Otočením displeje budete moci ztišit zvuk vyzvánění u příchozího hovoru, budete moci upravit teplotu a saturaci displeje a pro mě velmi užitečná funkce která umožní zobrazení hodin i na vypnutém displeji s možností nastavení pro noční režim atd.

 

Na aktualizaci systému se těším, avšak provozování systému Windows Phone 8 je již nyní pohodlné a bezproblémové, takže pokud aktualizace neproběhne hned není to nic, co by mi bránilo nadále telefon Nokia Lumia 820 pohodlně používat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>