Velká levná Nokia Lumia 625

Rád bych řekl, že za dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo. No stalo se hodně věcí a jednou z nich je, že Nokia nelenila a představila novinku s Windows Phone z řady Lumia. Tentokrát nese název Lumia 625 a je opravdu velká.

Displej 4,7 palce

Ani ty nejlepší modely Lumia dosud neměly tak velký displej. Maximum bylo 4,5 palce. Nokia Lumia 625 tak překonává svůj vlastní rekord a uživateli nabídne displej o úhlopříčce 4,7 Nová Nokia Lumia 625 s displejem 4,7 palcepalce. Bohužel nejde zrovna o high end třídu a tak rozlišení bude jen 480 x 800 pixelů, což je na tak velký displej už poměrně slabé rozlišení. Displej používá technologie IPS LCD a lze jej ovládat v rukavicích.

Hardware střední třída

Ani ostatní komponenty telefonu Nokia Lumia 625 si nehrají na luxusní telefon a tak spadají do střední třídy. Dvoujádro 1,2 GHz a pouze 512MB paměti RAM nejsou parametry z kterých by vám spadla čelist. Stejně tak 5 MPx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou. Interní paměť 8GB bude možné rozšířit pomocí paměťových karet až na 64GB.

Datová výbava a baterie napevno

Nokia Lumia 625 sice umožní výměnu zadních krytů nicméně akumulátor s kapacitou 2000mAh bude k k telefonu připojen „natvrdo“ Potěší přítomnost GPS i podpory systému Glonass, Přítomen bude i FM tuner – je tedy jasné, že systém Windows phone 8 bude již v modelu Lumia 625 aktualizován na verzi Amber.. Novinka bude mít rozměry 133 × 72 × 9,15 mm a hmotnost 159 g. Bude to tedy taková cihla v kapse. Cena se odhaduje kolem 7 tisíc včetně daně a prodávat se bude Lumia 625 v 5 barevných variantách snad již na podzim. Nemyslím, že by šlo o nezajímavý kousek a jediné co by mě odradilo je nízké rozlišení displeje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>