Windows Phone 9 nebo Blue?

Vedou se spekulace a dohady o tom, zda nový systém bude publikován veřejnosti pod hlavičkou pokračovatele, tedy Windows Phone 9, nebo zda se sjednotí s desktopovou verzí a ponesou název Windows Blue. A já se ptám, není to jedno?

 

Hlavně novinky

Slabinou současných Windows Phone 8 je jejich nepodpora displeje s Full HD rozlišením. Je pravda, ze od první verze Windows Phone 7 se mnohé zlepšilo, včetně podpory displejů Windows 9? Windows Phone 9 či Windows Blue? A není to jedno?s vyšším rozlišením, přesto mají v Redmontu co dohánět. A tak si myslím, že než název nového systému pro mobilní telefony bude spíše důležité, co nového Windows phone 9 či Blue nabídne. Již další aktualizace osmiček by měla přinést podporu displeje s Full HD rozlišením a tak se očekávají spíše novinky. Microsoft si uvědomil, že zklamal spoustu uživatelů, kteří měli Windows Phone 7.5 a nemohli upgradovat na verzi 8 ale byla jim podstrčena pouze verze 7.8. Také jsem patřil mezi tyto nešťastníky a i když mi to tak nevadilo bylo mi to líto, protože jsem nechtěl kupovat nový telefon jen skrz nový systém. Naštěstí již majitelé Windows phone 8 telefonů budou moci aktualizovat na nový systém bez problémů. To je první novinka. Další novinky nejsou známy.

 

O čem se spekuluje

Dohady jak jsem psal jsou především o názvu. Někde jsem četl, že by se nový Windows prostě mohl jmenovat jen Windows 9 a to jak pro počítačové verze tak pro ty mobilní. Název Blue se s přibývajícím časem přestává používat, ale kdo ví, informace kolem nového systému budeme bedlivě sledovat. Zajímají nás především novinky a vylepšení, kterých se s příchodem nových Windows do mobilů dočkáme. Pokud sledujete vývoj od verze Windows phone 7, která neměla ještě ani podporu bluetooth na přenášení dat mezi telefony, nepodporovala Mass storage atd., ušel Microsoft již kus cesty směrem k uživatelské přívětivosti a snadnému ovládání a tak se dá soudit, že tento trend bude i nadále pokračovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>